Počet štartujúcich z Bratislavy: 384 turistov
Počet štartujúcich z Bukovej a Smoleníc: 6 turistov
Celkový počet štartujúcich na T -100: 390 turistov
Najmladší turista na štarte T-100:
Michaela Schwarzová, nar. 23.11.2007, Bratislava, už druhýkrát na štarte
Najmladší turista, ktorý prišiel do Brezovej:
Augustín Juraj, 1990, Vieska nad Žitavou
Kincel Pavel, 1990, Belá Dulice
Najstarší turista na štarte T-100:
Ondrej Rím, nar.1930, Bratislava
Najstarší turista, ktorý prišiel do Brezovej:
Ondrej Rím, 1930, Bratislava
Najvzdialenejší účastník Slovensko:
Petrovský Marek, 1987, Prešov
Najvzdialenejší účastník – zahraničie:
manželia Renáta a Jiří Hofman z Prahy
Najmladšia žena v cieli Brezovej:
už po druhýkrát Viola Ternényová, nar. 27.júna 1988
Vekový rozdiel medzi najmladším a najstarším zúčastneným turistom T-100 bol 77 rokov!!!
Do cieľa prišlo len 6 cykloturistov !!!
Na najdlhšiu trasu do Trenčína /169 km/ sa vybrali traja turisti:
1. Martin Divko z Tomášova, 1974, /skončil na Veľkej Javorine/
2. Attila Korčok z Bratislavy, 1941, /prišiel do Trenčína v pondelok 0,25 h/
3. Karol Šulek z Trnavy, 1950, /prišiel do TN v nedeľu večer o 19,45 h/
Traja najrýchlejší v cieli prešli trasu za:
1. Mráz René za 13,10 h
2. Švancár Vlado za 13,15 h
3. Cisár Vlado za 13,16 h
Padol rekord v počte účastníkov Trnavskej stovky – Tento rok v 36. ročníku štartovalo z Bratislavy 384 turistov /ďalší 6 štartovali z Bukovej/, čiže celkom 390 ľudí. Doteraz najviac účastníkov bolo na desiatom ročníku v roku 1982 – 332 turistov.
Posledných minimálne 15 rokov bola vždy počas trvania T-100 búrka, a to nie hocijaká. Tak tomu bolo aj v tomto ročníku. Tých rýchlejších to nechytilo, horšie to mali "bežní" stovkári. Takú prietrž mračien nezažili od minulého ročníka stovky. Zachytila úsek od Breziniek cez Bukovú, Rakovú, Mihalinovú, Dobrú Vodu, Brezovú a hlavne Myjavu. Takže už teraz môžeme predpovedať, že počas budúceho 37. ročníka Trnavskej stovky určite na trase nejaká tá búrka bude.
Ondrej Rím sa viezol po prvýkrát autom /ale z cieľa domov/, doteraz chodil peši naspäť po trase.
Buková – nakoľko 6.6.2009 bol deň Eurovolieb, osem turistov sa rozhodlo, že si splní svoju povinnosť na Bukovej a išlo tu voliť. Koho, to neprezradili.
Trnavská stovka je posledné dobrodružstvo na území Malých Karpát a okolia. Cieľ je prakticky celú noc bez akéhokoľvek spojenia, ste tu odrezaní od sveta. Čo si nezabezpečíte, to nemáte. Musíte sa sami postarať o seba. Prepočítať si kam si ešte trúfate dôjsť a brať do úvahy aj tú skutočnosť, čo keby sa niečo stalo. Navyše na mnohých miestach v okolí Dobrej Vody nie je žiadny mobilný signál. Takže divočina prvého stupňa.
Diaľkový turistický pochod "Trnavská stovka" má už dlhoročnú tradíciu. Svojím spôsobom k tejto tradícii prispievam aj ja, a to tým, že už dlhšiu dobu zabezpečujem kontrolné stanovisko na Bielom kríži. Tento rok 6.6.2009 som už o 6,36 ráno bol na svojom stanovisku.
Po obhliadke miesta kontroly umiestňujem dve tabule s označením "T-100 – kontrola".
Po siedmej hodine sa v miestnom bufete zvanom "Včelín" zobudil aj jeho vedúci. Hneď ma presvedčoval aby som kontrolu presunul pod prístrešok, vraj čo keby začalo pršať. Samozrejme – bolo to správne rozhodnutie pre obidve strany. Takže kontrolné stanovisko aj s občerstvením je pripravené, môžu začať chodiť turisti.
Prví účastníci prichádzajú o 7,34 h, sú to zväčša nižšie čísla, ale o 7,38 h pribieha účastník so štartovým číslom 191, a to už začínam tušiť, čo ma asi bude dneskaj čakať. Približne o 7,50 h prichádza veľká skupinka turistov a už sa vytvára rad na kontrolnú pečiatku. V čase najväčšieho návalu mal rad dĺžku možno aj 25 metrov, a to turisti stáli ako voľakedy vo fronte na mäso, v trojstupe. Viacero turistov predkladá 3-5 kontrolných kariet. Ostatní, resp. zbytok tých čo nestoja v rade na pečiatku, stoja vo Včelíne v rade na pivo.
Komplikácie nastávajú tým, že číslo účastníka sa nachádza na prednej strane a miesto na pečiatku je na druhej, papiere musím teda otáčať o 180 stupňov okolo vodorovnej osi. Viacerí turisti chceli okrem pečiatky dopísať na KK aj čas, ktorý dosiahli na kontrole.
Automaticky sa utvoril aj rad pri bufete, kde skoro každý si dal buď pivo, nealko či "kalíštek".
Približne do 10. h som sa nezastavil. Potom sa to ukludnilo a turisti prichádzali buď jednotlivo alebo v menších skupinkách, max. 3 – 4. Bufetár tvrdil "to som veru nezažil" – a samozrejme bol veľmi spokojný. Čoby nie, veď mal tržbu ako inokedy za mesiac. Ale spokojnosť bola na obidvoch stranách, veď najbližšie občerstvenie, ak je vôbec otvorené, je na Pezinskej Babe.
Na súbežnom podujatí, ktoré sa išlo a ktoré malo trasu Kamzík - Zochova chata, vraj to bol nejaký horolezecký memoriál, neviem ale aký, boli účastníci peší, cyklo a bežci.
Na Bielom kríži im bufetár poskytol občerstvenie obyčajnou vodou a vodou s akýmisi iontami. Tak bol vraj s organizátormi dohodnutý.
V rámci Trnavskej stovky z 384 účastníkov cez moje kontrolné stanovisko, pokiaľ som tam bol, prešlo 369 turistov. Aj v tomto roku mi na kontrole ponúkali registračné kartičky, ktoré mali odovzdať na štarte a trom turistom som vystavil náhradné účastnícke preukazy. Na kontrolnom stanovisku som bol do 11.30, kedy som zlikvidoval kontrolu. Potom som šiel naspäť po červenej TZ až domov.
Medzi účastníkmi som veľa ľudí poznal, avšak zaneprázdnenosť mi nedala sa s nimi ani porozprávať. Medzi bežcami bol aj známy bratislavský diaľkoplaz Jozef Oravec.
Na kontrole som propagoval a turisti si mohli zobrať propozície na turistické podujatie, ktoré sa bude konať v polovici septembra "12 hodinový výšlap na Devínsku Kobylu".
Počasie na mojom úseku: z rána hmla, neskôr slnečno, no veterno.
Bratislava, 15.6.2009, Jozef Karovič, Kontrola č.1. / T-100